fbpx
Kuvassa on kahden ensimmäisen Verraton-lehden kannen kuvat. Vasemmalla kakkoslehden kanessa oleva Erkko EWE Väisänen ja oikealla ykköslehden kannessa oleva Robin Packalen. Kannet on asetettu vaalennetun oranssinvärisen suorakaiteen päälle.

ADHD-liitto julkaisee neljä kertaa vuodessa ilmestyvää Verraton-lehteä yhdessä Aivoliiton kanssa. Ensimmäinen Verraton-lehti ilmestyi maaliskuussa 2020.

Verraton-lehden verkkoversio on luettavissa ja painettu lehti tilattavissa osoitteessa: verraton-lehti.fi.

Lehti sisältyy yhdistysten jäsenmaksuun. Lehden tilaushinta on 40 euroa / vuosikerta.

JULKAISIJA

ADHD-liitto ry ja Aivoliitto ry

TOIMITUS

toimitus@verraton-lehti.fi

Päätoimittajat

Nina Hoven-Korpela, ADHD-liitto ry
p. 045 636 1841
nina.hoven-korpela@adhd-liitto.fi

Tiina Viljanen, Aivoliitto ry
p. 040 833 1511
tiina.viljanen@aivoliitto.fi

Toimitus

  • Katriina Ekola, ADHD-liitto ry
  • Jari Hämäläinen, ADHD-liitto ry
  • Miia Suoyrjö, Aivoliitto ry

TOIMITUSNEUVOSTO

  • Katariina Berggren, asiantuntija, ADHD-liitto ry
  • Eija Heikura, Suomen Kielipolku SLI ry
  • Tuija Kaijalainen, Pääkaupunkiseudun dysfasiayhdistys ry
  • Tuuli-Maria Lehtinen, asiantuntija, ADHD-liitto ry
  • Hannele Merikoski, puheterapeutti, Aivoliitto ry
  • Satu Mäkinen, Turun seudun autismi- ja ADHD-yhdistys Aisti ry
  • Mika Määttä, psykiatrian erikoislääkäri
  • Elina Salo-Orkamaa, järjestöpäällikkö, Aivoliitto ry
  • Tiina Siiskonen, yliopistonopettaja, Jyväskylän yliopisto, LUKILOKI-hanke

PAINO

Painotalo Plus Digital Oy

GRAAFINEN ILME

OSG Viestintä

TAITTO

Painotalo Plus Digital Oy / Minna Asuja

ILMOITUSMYYNTI

TJM Systems Oy
Jaana Martiskainen
p. 044 566 7195
jaana.martiskainen@tjm-systems.fi
aineistot@tjm-systems.fi
p. 044 566 7032

LEHDEN TILAUKSET JA AIVOLIITON JÄSENREKISTERI

Linda Lindroos
p. 040 845 0430
linda.lindroos@aivoliitto.fi

Tilaukset myös osoitteessa verraton-lehti.fi.

ADHD-LIITON JÄSENREKISTERI

Arja Salo
p. 050 354 4325
toimisto@adhd-liitto.fi

PAINOSMÄÄRÄ

7000 kpl

LEHDEN AINEISTOPÄIVÄT JA ILMESTYMINEN VUONNA 2020

1/2020

Aineistot: ke 5.2.
Ilmestyy ke 18.3.

2/2020

Aineistot: ma 20.4.
Ilmestyy pe 5.6.

3/2020

Aineistot: ma 31.8.
Ilmestyy pe 9.10.

4/2020

Aineistot: ma 2.11.
Ilmestyy: pe 11.12.

MEDIAKORTTI

Verraton-mediakortti 2020 (pdf)

Puhelinneuvonta

040 541 7696

ma–to klo 9–11