fbpx

ADHD-liiton hallituksen puheenjohtaja valitaan kahdeksi vuodeksi kerrallaan, korkeintaan kolmeksi kaudeksi peräkkäin (yhteensä kuusi vuotta). Hallituksen jäsenet valitaan kolmeksi vuodeksi kerrallaan, korkeintaan kahdeksi kaudeksi peräkkäin (yhteensä kuusi vuotta). Yhteystiedoissa nimen perässä näkyy monesko vuosi ja monesko kausi kullakin jäsenellä on menossa.

Puheenjohtaja

Reijo Hämäläinen (2. vuosi / 1. kausi)
puheenjohtaja@adhd-liitto.fi
Puh. 040 778 2677

Jäsenet

Johanna Anttonen (1. vuosi / 1. kausi)
johanna.kristiina.anttonen@gmail.com

Berit Hakso (1. vuosi / 1. kausi)
berit.hakso@adhd-liitto.fi

Piia Heinävaara (2. vuosi / 1. kausi)

Enni Kesonen (1. vuosi / 1. kausi)
enni.kesonen@outlook.com

Karoliina Polvi (1. vuosi / 2. kausi)

Aslak Rantakokko (1. vuosi / 1. kausi)
aslak.rantakokko@vanhempainliitto.fi

Pekka Räisänen (1. vuosi / 1. kausi)

Pekka Sormunen (3. vuosi / 1. kausi)
pekka_sormunen@hotmail.com

Varajäsenet

Maija-Leena Kivimäki (2. vuosi / 1. kausi)

Tuomas Aarni (1. vuosi / 1. kausi)
tuomasaarni@gmail.com

Erja Sandberg (1. vuosi / 1. kausi)
erja.sandberg@helsinki.fi

Eeva Karppinen (1. vuosi / 1. kausi)
eevakarppinen67@gmail.com

Puhelinneuvonta

040 541 7696

ke ja to klo 9–12